הצלת הנישואין

גירושין

מדוע להציל את הנישואים ולא להתגרש

  תוכן עניינים:5 דברים שלא ידעתם על הסכם גירושין   

לפני הליך גירושין? בטרם חתימת הסכם גירושין. לפניכם 5 דברים שככל הנראה אינכם יודעים...
סטטיסטיקת מתגרשים - אחוזי גירושין   

סטטיסטיקות גירושין בישראל ובעולם

מעניין לראות את סטטיסטיקת המתגרשים לאורך השנים במדינת ישראל ואת ההשואה למדינות אחרות בעולם.
להתגרש   

איך מתחילים?
חלוקת רכוש בגירושין   

שכירים, עסקים עצמאיים, חברות, דירות, מגרשים, זכויות פנסיה ועוד
גירושין בהסכמה   

גירושין בהסכמה הם דבר נפוץ. זו בהחלט הדרך המהירה, הזולה והפשוטה. דרך זו, לרוב, תותיר את מערכת יחסים בריאה בין בני הזוג לבין עצמם וביניהם לילדים.

 
עורכי דין גירושין   

הליך משפטי הינו עסק מורכב שמגלם בחובו את פירוק התא המשפחתי.
פסילת צוואה   

לא כל צוואה היא סוף פסוק.
הפרת הבטחת נישואין   

על פי דין הפרת הבטחת נישואין מהווה עילה לתביעה.
מזונות בן זוג ידועים בציבור   

כל המידע הרלוונטי לגבי ידועים בציבור. מזונות בן זוג, מזונות ילדים, רכוש ועוד...
דירה מלפני הנישואין   

דירה שנרכשה מלפני נישואין ורשומה על שם אחד הצדדים. למי היא שייכת?
ייעוץ גירושין   

ייעוץ גירושין - מדובר בהליך מורכב שיכול להיות פשוט. החוכמה היא לחשוב בדרך של סוף מעשה במחשבה תחילה
דוגמא להסכם צוואה   

משרדנו עורך צוואות ומייצג יורשים בסכסוכי ירושה
דוגמא להסכם ממון   

על הסכם הממון להיות ערוך בדרך שתגן על האינטרסים של הלקוח גם בעוד שנים רבות.
דוגמא להסכם גירושין   

הסכם גירושין, הסכם שלום בית גירושין וכל מה שחובה לדעת בנושא. לגירושין בהסכמה

מדוע להציל את הנישואים ולא להתגרש תמונה

קשר זוגי מוצלח ככל שיהיה, נתון לשינויים, כאשר מדובר בבני אדם, אשר חווים התפתחויות אישיות במהלך החיים. גם אם אתם מקפידים על קבלה הדדית, בהבנה ובהשקעה בחיי נישואין משלכם, עלול בן הזוג שלא להבין, להעריך או להצליח לשמור על מה שהושג ביניכם והתוצאות עלולות להיות הרסניות.

אירועים משתמשכים מסוג זה, גורמים לתסכול, לתחושה של דחייה והזנחה מצד בן הזוג שלכם, מה שמוביל בד"כ לאבדן האמון והאינטימיות בקשר. אם אלה הן התחושות שמלוות אותך כבר זמן מה, הדבר האחרון שאת או אתה צריכים לעשות זה להתקדם לכיוון של סיום הקשר. אתם צריכים לקחת את הזמן, כדי לחשוב על הסיבות שהביאו את הנישואים לנקודת השפל הנוכחית. יכול להיות שתגלו שכל הבעיות הן מינוריות לחלוטין וניתנות לפתרון ולהלן פירוט של כמה נקודות למחשבה, בעטיין שווה להציל את הנישואים שלכם:

  • הילדים – להשאר בקשר הנישואין שלכם למען הילדים, נחשב כאחת מהסיבות העיקריות שצוטטו על ידי זוגות אשר שקלו גירושין, בשלב זה או אחר. יש מי שמאמין כי ילדים מבתים בהם ההורים גרושים, חשופים יותר לבעיות בהערכה עצמית, מאשר ידלים שהורים ביחד והפרידה של ההורים, עלולה לגרום לילד טראומה נפשית. לעומת זאת, ילדים שהוריהם יחד, חווים תחושה של בטחון ורווחה והתחושה שלהם היא שהם מרוצים. כמובן, שאי אפשר להתעלם מהעובדה כי בעיות בבית, בין ההורים, משפיעות גם על מצב הרוח של הילד, יכולת הריכוז, היצירתיות ובכלל ההתמודדות עם בעיות יסוד בחיים.
  • קדושת הנישואין – בוא נהיה ריאליים. אם אתם מאמינים במוסד הנישואים, אתם צריכים לעבוד קשה כדי לשמר אותם. יש מאות של זוגות, אשר התאהבו במבט ראשון, מיהרו להכנס תחת החופה והתגרשו באותה שנה. כולנו שומעים על זוגות שמתגרשים, על בסיס יומי. מוסד הנישואין כבר מזמן הפך לפחות מקודש ולא מעט זוגות מחפשים את הפתרון המהיר בפנייה לרבנות, במקום לגשר על הפערים ביניהם. היו מודל לחיקוי והלחמו על הנישואים שלכם. היו אתם הזוג שמעריך את ה"מוסד" הזה וגרם לקשר לעבוד, אולי כנגד כל הסיכויים. הרי פעם חשבתם שהיחסים שלכם הם בעלי הבטחה ופוטנציאל.
  • ניהול הכספים שלכם – כסף הוא בהחלט נקודה שגורמת לזוגות לנסות לעשות עוד כמה מאמצים, לפני שהם נפרדים ממנו. יש מי שמעדיף שלא להכנס להוצאות הלא קטנות, אשר כרוכות בתהליך הגירושין ומוכן לעשות את המאמץ הנוסף הזה, כדי לשמור על הקיים. מזונות, תשלום למקום מגורים בשכירות, שכר עו"ד הם בהחלט עלולים ליצור חור בחשבון הבנק שלכם. נוסף על כך, כאשר אתם חיים לבד, לעיתים אנו נוטים להוציא יותר מאשר תכננו, על שמלה ש"עושה לנו את זה" או סופשבוע עם החבר'ה שלכם, מבלי להתייחס לתוצאות או לזכור שיש לכם תשלומים של מזונות, חשמל, מים וכו'. עם שותף נוסף במערכת היחסים, יש נטיה לחשוב בשיקול דעת והתחשבות, כאשר מדובר בהוצאות.

לסיכום, אם בן הזוג שלכם הוא ביסודו אדם טוב ואתם באמת אוהבים אותו, תוכלו למצוא את הדרך לעבור את התקופה הקשה. נדוש ככל שזה נשמע, אהבה מסובבת את העולם. אנחנו עושים דברים מטורפים כשאנחנו אוהבים, גם במובן החיובי. מצאו את הזמן להשקיע ואת המאמץ כדי להפוך את הנישואין שלכם להצלחה.


   גירושין
   תביעת גירושין
   בית משפט לענייני משפחה
   בית דין רבני
   גירושים
   שלום בית
   בגידה בגירושין
   משמורת ילדים
   מזונות
   רכוש בגירושין
   גישור
   אלימות במשפחה
   הסכמים
   הסכם ממון
   נישואין אזרחיים
   אימוץ ילדים
   ידועים בציבור
   נכסי קריירה
   ירושה
   הגירת ילדים
   אודותינו
   משרדנו בתקשורת
גירושין | עורך דין גירושין
כל הזכויות שמורות לעורך דין ערן עזרא ©
.המידע המובא באתר הינו כללי ואינו מהווה, בשום אופן, תחליף לייעוץ משפטי מעורך דין. מומלץ להיוועץ עם עורך דין שעוסק בתחום