עורך דין גירושין

גירושין

עורך דין גירושין

  תוכן עניינים:5 דברים שלא ידעתם על הסכם גירושין   

לפני הליך גירושין? בטרם חתימת הסכם גירושין. לפניכם 5 דברים שככל הנראה אינכם יודעים...
סטטיסטיקת מתגרשים - אחוזי גירושין   

סטטיסטיקות גירושין בישראל ובעולם

מעניין לראות את סטטיסטיקת המתגרשים לאורך השנים במדינת ישראל ואת ההשואה למדינות אחרות בעולם.
להתגרש   

איך מתחילים?
חלוקת רכוש בגירושין   

שכירים, עסקים עצמאיים, חברות, דירות, מגרשים, זכויות פנסיה ועוד
גירושין בהסכמה   

גירושין בהסכמה הם דבר נפוץ. זו בהחלט הדרך המהירה, הזולה והפשוטה. דרך זו, לרוב, תותיר את מערכת יחסים בריאה בין בני הזוג לבין עצמם וביניהם לילדים.

 
עורכי דין גירושין   

הליך משפטי הינו עסק מורכב שמגלם בחובו את פירוק התא המשפחתי.
פסילת צוואה   

לא כל צוואה היא סוף פסוק.
הפרת הבטחת נישואין   

על פי דין הפרת הבטחת נישואין מהווה עילה לתביעה.
מזונות בן זוג ידועים בציבור   

כל המידע הרלוונטי לגבי ידועים בציבור. מזונות בן זוג, מזונות ילדים, רכוש ועוד...
דירה מלפני הנישואין   

דירה שנרכשה מלפני נישואין ורשומה על שם אחד הצדדים. למי היא שייכת?
ייעוץ גירושין   

ייעוץ גירושין - מדובר בהליך מורכב שיכול להיות פשוט. החוכמה היא לחשוב בדרך של סוף מעשה במחשבה תחילה
דוגמא להסכם צוואה   

משרדנו עורך צוואות ומייצג יורשים בסכסוכי ירושה
דוגמא להסכם ממון   

על הסכם הממון להיות ערוך בדרך שתגן על האינטרסים של הלקוח גם בעוד שנים רבות.
דוגמא להסכם גירושין   

הסכם גירושין, הסכם שלום בית גירושין וכל מה שחובה לדעת בנושא. לגירושין בהסכמה

עורך דין גירושין תמונה

לקיים משא ומתן או לנהל הליך משפטי? 
המיתוסים הישנים כי: אם אתה הגבר- עליך לרוץ לערכאה רבנית, או אם את אישה – רוצי לערכאה אזרחית, אינם מדוייקים, ולעיתים אף מאוד מטעים. חשוב להיוועץ עם עורך דין לגירושין אשר יעניק את חוות הדעת המתאימה בנושא, שכן לב ליבו של מיתוס זה, מקורו בטעות.

אנשי מקצוע כשמם כן הם, בעלי מקצוע אשר מעוניינים להעניק שירות. אכן כך, גם עורך דין לגירושין מעניק שירות, אולם הוא מקפיד על כך, שיינתן השירות למי שזקוק לו, ולא לאדם אשר נכנס להליך שלא מתאים לו.

חשוב להיוועץ עם עורך דין לגירושין אשר מזהה את הבעיה, מאפשר לכם להבין את מכלול הפעולות, ומשתף אתכם באסטרטגיה הנחוצה בעניינכם. 

מחלוקות בין הצדדים?
פעמים רבות ניתן לגשר על פערים בין צדדים בהליך פשוט יחסית של משא ומתן, או לכל היותר, בהליך גישור. אם גמלה בליבכם החלטה של גירושין, עליכם להחליט דבר נוסף: האם פני בן הזוג לפשרה בדרכי שלום, או שמא פניו מועדות דרך משפטית. אל תטעו, הסכמות על 99% מהנושאים, אינם מביאים לחתימת הסכם גירושין, ניסיוננו מלמד, כי אחוז אחד, ולו הקטן ביותר, יגרום לכם לשבירת ההסכמות הקודמות ויוביל לפיצוץ. לפיכך, ראוי לבחון חלופה של דרכי שלום והסכמה, קרי, "גירושין בכבוד" ולא לצפות שהגירושין שלכם יהיו 'גירושי המאה'.

עורך דין גירושין אילוסטרציה

נהוג אצל צדדים מתגרשים לומר, הסכמנו על הכל , למעט מזונות. מזונות של x ש"ח בחודש, כפול 12 חודשים כפול 18 שנה ועוד 3 שליש מהסכום בתקופת הצבא, יוצרים לעיתים מחלוקת על מאות אלפי שקלים. כך שגדר המחלוקת משמעותית מאוד במשא ומתן. עורך דין לגירושין ייתן לכם חוות דעת מקיפה בנושא.

גישור?
לית מאן דפליג, כי אם יש באפשרותכם להתגרש תוך כדי הסכמה, לטעמנו, זה עדיף על גירושין בהסלמה. אם זהו מצבכם ראוי שתפנו לפרק באתר העוסק בנושאי גישור. הליך הגישור מאוד מורכב וסבוך, אולם כעצה ראשונית, נמליץ כי ראוי על המגשר שיעסוק בעניינכם, להיות בקיא בדיני המשפחה האזרחיים ובמשפט העברי, שכן גירושין גולמים בחובם ערכאה אזרחית ורבנית.

ידיעת החוק, והצבת סעיפים רלוונטיים לנגד עיני הצדדים, לרבות פסיקה מתאימה, פותרת לעיתים מחלוקות רבות המבוססות על אמוציות ורצון ליצור יתרון בהליך.  

מירוץ הסמכויות:
אולם אל לנו לטעות או להטעות, הניסיון מלמד, כי מירוץ המסכויות בין הערכאות, יוצר את הרצון של כל צד להקדים את הצד השני על מנת "לקנות" סמכות. אין מחלוקת על העלויות הכרוכות בהתדיינות מסוג משפטי, אם כי לעיתים, ההליך אינו יכול לבוא על פתרונו בדרכי שיח בין הצדדים ועל כן, המאבק המשפטי הוא בלתי נמנע. 

יש לחשוב על דרך משפטית ראויה למקרה הספציפי שלכם. לא תמיד הדרך הראוי ביותר היא הגשת תביעות, לעיתים ניתן לנקוט בדרכים משפטיות דרקוניות פחות, כך לדוגמא: ניתן להגיש סוגים שונים של בקשות, למשל: "בקשה ליישוב סכסוך". תביעת גירושין, או תביעה לפירוק שיתוף, עלולות לחרוץ את גורל נישואי הצדדים, ולפיכך, על עורך דין לגירושין המייעץ בנושא, לראות את הסכסוך בעיניים אובייקטיביות ולייעץ לצדדים בהתאם.

הרדמת צד?
בתוך עמנו אנו חיים, ומודעים אנו למציאות הכואבת של "הרדמת צד". אל לנו לחשוב על דרך שלום, אם הצד שמנגד חושב על תחבולות ויוזם הליך נגדי. יש לפקוח עיניים, ולהיות קשובים לבן הזוג, על מנת לחוש אם פניו מועדות לפנייה לעורך דין לגירושין או שמא כל כולו ורצונו לקראת משא ומתן או לחלופין להליך גישור.

סיכום:
אל תמהרו בריצה ל"פתיחת תיק" בבית דין רבני או בבית משפט לענייני משפחה, אל תייחסו חשיבות ייתרה למיתוסים ישנים ולא מדוייקים, אל תעשו פעולות שאינם יודעים את תוצאתן, אל תטפלו בעצמכם בתיק הגירושין (כמו שלא תטפלו בעצמכם בטיפול רפואי), אל תצפו לגירושין "זוהרים", אל תשכרו שירות של עורך דין לגירושין מבלי שיש לכם כימיה ליצירת אווירה נוחה נעימה ומקצועית, אם את אישה – אל תרוצי לבית משפט אזרחי, אם אתה גבר – אל תרוץ לבית דין רבני, החיפזון אינו בריא בהליך גירושין – הלחץ ברור אולם אין בשל כך לעשות פעולות פזיזות שיעלו לכם ביוקר בעתיד.

יש לקבל ייעוץ מעמיק בנושא של הליך גירושין, לרבות נסיבות המקרה הנדון, כריכות שונות, אסטרטגיה חכמה ליצירת תשתית שתוביל למקסום התועלת, ובחירה נכונה של הערכאה המשפטית הראויה לניהול ההליך.

 

האתר מכיל מאמרים על:בית משפט לענייני משפחה, בימ"ש לענייני משפחה, מירוץ סמכויות (מרוץ סמכויות), אגרות בבית משפט לענייני משפחה, (אגרות בימ"ש לענייני משפחה)פקסים של בית משפט לענייני משפחה, (פקסים של בימ"ש לענייני משפחה), בית דין רבני (בי"ד רבני), עילות גירושין, סרבנות גט (סרבן גט), טלפונים של בית הדין הרבני (טלפונים של בתי הדין הרבניים, טלפון של בי"ד רבני), פקסים של בית הדין הרבני, אגרות בבית הדין הרבני, (אגרות בבתי הדין הרבניים, אגרות בבי"ד רבני) ועוד....          


   גירושין
   תביעת גירושין
   בית משפט לענייני משפחה
   בית דין רבני
   גירושים
   שלום בית
   בגידה בגירושין
   משמורת ילדים
   מזונות
   רכוש בגירושין
   גישור
   אלימות במשפחה
   הסכמים
   הסכם ממון
   נישואין אזרחיים
   אימוץ ילדים
   ידועים בציבור
   נכסי קריירה
   ירושה
   הגירת ילדים
   אודותינו
   משרדנו בתקשורת
גירושין | עורך דין גירושין
כל הזכויות שמורות לעורך דין ערן עזרא ©
.המידע המובא באתר הינו כללי ואינו מהווה, בשום אופן, תחליף לייעוץ משפטי מעורך דין. מומלץ להיוועץ עם עורך דין שעוסק בתחום